Lokowanie nadwyżek finansowych z pewnym zyskiem
Na szczęście odkładanie pieniędzy do skarpety już dawno nie jest powszechnym zwyczajem – dzisiaj coraz więcej Polaków lokuje swoje nadwyżki finansowe w bezpiecznych produktach, pozwalających pomnożyć kapitał. Warto bowiem podkreślić, że z powodu inflacji rzeczywista wartość odłożonych bezczynnie pieniędzy spada z roku na rok. Natomiast znajdujące się na przeciwległej szali inwestowanie pozwala zbudować bezpieczną przyszłość dla siebie i dla najbliższych.
Bezpieczne instrumenty finansowe do lokowania nadwyżek finansowych
Dla wielu inwestorów jeszcze ważniejsze od możliwości wypracowania dużego zysku, okazuje się bezpieczeństwo inwestycji. Dlatego dużym zainteresowaniem cieszą się takie instrumenty finansowe jak lokaty bankowe, konta oszczędnościowe, bezpieczne fundusze inwestycyjne i obligacje o gwarantowanym zysku. Dobór najbardziej optymalnej metody lokowania nadwyżek finansowych zależy przede wszystkim od wysokości oszczędności, a także od maksymalnego okresu, na jaki inwestor może zamrozić swoje środki.
Lokowanie nadwyżek finansowych z pomocą funduszy inwestycyjnych
Oferta funduszy inwestycyjnych stała się na tyle popularna, że dziś można skorzystać z ofert skierowanych stricte do przedsiębiorców, bądź z pomocy funduszy dostępnych dla wszystkich inwestorów. Ponadto wyróżnia się fundusze rynku pieniężnego oraz fundusze obligacji
Wybierając fundusz, z którym zamierzamy podjąć współpracę, warto przyjrzeć się szczegółowym informacjom, pokazującym stopy zwrotu z inwestycji - wypracowane w ostatnim miesiącu, w ostatnim kwartale, a także w ostatnim roku. Kolejna kluczowa kwestia, którą koniecznie należy zweryfikować przed przystąpieniem do danego funduszu, to wysokość opłat za zarządzanie oraz opłaty manipulacyjnej. Dzięki przemyślanej decyzji wspomniane opłaty nie pochłoną większości wypracowanego zarobku.
Lokaty bankowe
Oferta lokat bankowych jest różnorodna, więc wbrew pozorom tego rodzaju produkty finansowe dają ciekawe możliwości. Przed założeniem lokaty należy określić kwotę wpłaty, a także okres na który zamierzamy zamrozić środki. Założenie lokaty nic nie kosztuje, a często nawet nie trzeba odwiedzać placówki bankowej – wystarczy złożyć dyspozycję w systemie bankowości elektronicznej.
Podstawowy podział rozróżnia lokaty ze stałym oraz zmiennym oprocentowaniem. Te pierwsze sprawdzają się w przypadku krótszych okresów inwestycji. Te drugie natomiast, mogą się okazać korzystnym rozwiązaniem w przypadku produktów długoterminowych.
Lokowanie nadwyżek finansowych na lokatach bankowych daje inwestorom większą elastyczność, jeśli kapitał zostanie podzielony na mniejsze kwoty i umieszczony na kilku rachunkach. Dzięki temu, kiedy zajdzie nagła potrzeba, można odblokować jedynie część środków, nie tracąc przy tym wszystkich odsetek. Niemniej jednak, decydując się na produkty w formie lokaty, lepiej nie nastawiać się na spektakularny zysk, ponieważ wysokość oprocentowania okazuje się słabą stroną lokowania nadwyżek finansowych tą metodą.
Lokowanie nadwyżek finansowych w obligacje o gwarantowanym zysku
Aby ulokować nadwyżki finansowe w korzystnych i jednocześnie bezpiecznych obligacjach korporacyjnych, warto wybrać produkt spółki o stabilnej sytuacji na rynku, który gwarantuje inwestorom zysk. Produkty umożliwiające bezpieczne inwestycje finansowe można znaleźć zarówno w emisjach prywatnych obligacji, jak i publicznych.
Jeśli chcesz poznać jedną z takich ofert, zapoznaj się z naszymi obligacjami o stałym oprocentowaniu, które umożliwiają bezpieczne lokowanie nadwyżek finansowych z pewnym zyskiem. Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu.